Logo
Logo
Strona główna
Regulamin
Jak dodać wpis?
Najpopularniejsze
Wyszukaj
Logo
kamerzysta nowy sącz |wideofilmowanie nowy sącz |wideofilmowanie grybów
Szybki podgląd zawartości http://chemia.firma-online24.pl/:

Chemia | odczynniki chemiczne, sprzęt laboratoryjny img.wp-smiley, img.emoji { display: inline !important; border: none !important; box-shadow: none !important; height: 1em !important; width: 1em !important; margin: 0 .07em !important; vertical-align: -0.1em !important; background: none !important; padding: 0 !important; } .recentcomments a{display:inline !important;padding:0 !important;margin:0 !important;}

Chemia

odczynniki chemiczne, sprzęt laboratoryjny

Menu Przeskocz do treści
 • Strona główna

Dzień jak co dzień w laboratorium

Napisz odpowiedź Cyklicznie otrzymujemy listy od czytelników, w których pytają nas o to, jak wygląda typowy dzień pracy w laboratorium. Co nieco wiemy na ten temat, zatem możemy im odpowiedzieć na to pytanie. Przychodząc do pracy w laboratorium, każdy dzień rozpoczyna się tak samo. Trzeba przygotować stanowisko do pracy. Obejmuje to sprawdzenie, czy sprzęt laboratoryjny działa prawidłowo i czy jest odpowiednio skalibrowany. Jeżeli nie, trzeba dokonać odpowiednich poprawek ustawień, aby w ciągu dnia móc pracować bez żadnych dodatkowych problemów i opóźnień. Kolejnym krokiem do wykonania jest poznanie listy zadań do wykonania. W zależności od typu laboratorium, mogą one być mocno zróżnicowane. W niektórych z nich każdego dnia wykorzystywane są inne odczynniki chemiczne, za wiecej... Wpis opublikowany w Uncategorized i otagowany aparatura chemiczna, odczyniki chemiczne, sprzęt laboratoryjny, szkło laboratoryjne, wyposażenie laboratoryjne Sierpień 10, 2015 przez admin.

Dzień jak co dzień w laboratorium

Napisz odpowiedź Często otrzymujemy listy od czytelników, w których pytają nas o to, jak wygląda typowy dzień pracy w laboratorium. Co nieco wiemy na ten temat, zatem możemy im odpowiedzieć na to pytanie. Przychodząc do pracy w laboratorium, każdy dzień rozpoczyna się tak samo. Należy przygotować stanowisko do pracy. Obejmuje to sprawdzenie, czy sprzęt laboratoryjny działa prawidłowo i czy jest odpowiednio skalibrowany. Jeżeli nie, trzeba dokonać odpowiednich poprawek ustawień, aby w ciągu dnia móc pracować bez żadnych dodatkowych problemów i opóźnień. Kolejnym krokiem do wykonania jest poznanie listy zadań do wykonania. W zależności od typu laboratorium, mogą one być mocno zróżnicowane. W poniektór wiecej... Wpis opublikowany w Uncategorized i otagowany aparatura chemiczna, odczyniki chemiczne, sprzęt laboratoryjny, szkło laboratoryjne, wyposażenie laboratoryjne Sierpień 10, 2015 przez admin.

Odczynniki chemiczne stosowane w kryminalistyce.

Napisz odpowiedź Z pewnością widzieliście w swoim ulubionym serialu telewizyjnym CSI, jak kryminolog używał oparów gazowych, by zdobyć widoczne odciski palców znalezione na miejscu zbrodni. Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, czym są te opary, które to odczynniki chemiczne? Czy kiedykolwiek słyszałeś o takim pojęciu, jak „super glue”, podczas podziwiania bohaterów w CSI? W tym materiale omówię różne rodzaje chemikaliów laboratoryjnych, sprzęt laboratoryjny i szkło laboratoryjne, które jest używane do ujawnienia niewidocznych odcisków palców. W wielu laboratoriach kryminalnych, istnieją cztery rodzaje odczynników chemicznych stosowanych w celu odsłonięcia niewidocznych czy utajonych odcisków wiecej... Wpis opublikowany w Uncategorized i otagowany aparatura chemiczna, odczyniki chemiczne, sprzęt laboratoryjny, szkło laboratoryjne, wyposażenie laboratoryjne Czerwiec 2, 2015 przez admin.

Wyposażenie nowoczesnego laboratorium

Napisz odpowiedź Czy zdajecie sobie sprawę, jak niebezpieczne operacje wykonywane są w laboratoriach. Współczesne laboratorium to miejsce, w którym nie brakuje groźnych substancji, niedostępnych w szklanych naczyniach i przechowywanych w zasięgu wzroku i ruchu pracowników laboratoryjnych. By móc się cieszyć spokojem i ochroną najlepszego rodzaju, to szło laboratoryjne, z którym mamy do sprawiania w tych miejscach, powstaje przy użyciu specjalnej technologii produkcyjnej. Zaoferowanie produktom znaczni większej odporności i wytrzymałości przed uszkodzeniami, to tylko jeden ze sposobów na najważniejszą życia i zdrowia pracowników. Odczyniki chemiczne, które znajdują się w laboratoriach toczęsto żrące substancje wiecej... Wpis opublikowany w Uncategorized i otagowany aparatura chemiczna, odczyniki chemiczne, sprzęt laboratoryjny, szkło laboratoryjne, wyposażenie laboratoryjne Grudzień 22, 2014 przez admin.

Bezpieczne szkła laboratoryjnego.

Napisz odpowiedź Mycie szkła laboratoryjnego jest nieco bardziej skomplikowane niż zastosowanie tylko mydła i wody. Pewne środki ostrożności muszą zostać podjęte, aby uniknąć zniszczenia roztworów chemicznych i innych akcesoriów do eksperymentów chemicznych. Oprócz typowych zlewek, poniektóre inne rodzaje szkła laboratoryjnego, to m.in. biurety, pipety i kolby miarowe. Te rodzaje szkła mają specjalne wymagania dotyczące techniki czyszczenia. Nierzadko standardowe mydło i woda może nie wystarczyć, by wyczyścić szkło laboratoryjne z roztworu chemicznego. Detergenty specjalnie przeznaczone do mycia szkła laboratoryjnego trzeba stosować do czyszczenia szklanych zlewek, podobnie powinno się potraktować ten innych sprzęt wiecej... Wpis opublikowany w Uncategorized i otagowany aparatura chemiczna, odczyniki chemiczne, sprzęt laboratoryjny, szkło laboratoryjne, wyposażenie laboratoryjne Wrzesień 11, 2014 przez admin.

Jak dbać o sprzęt laboratoryjny?

Napisz odpowiedź Zapewnienie wysokiej jakości zebranych wiadomych jest absolutnie niezbędne dla sukcesu wszelkiego eksperymentu naukowego, zwłaszcza w sferze chemii. Dlatego trzeba zadbać o sprzęt laboratoryjny, taki jak kolby Erlenmeyera, probówki, wagi analityczne, zlewki i odczynniki chemiczne oraz produkty głównych reakcji. Ponieważ substraty i produkty reakcji chemicznej, trzeba dokładnie rozważyć i muszą być zrównoważone dla późniejszej analizy, jak również ze względu na fakt, że poniektóre reakcje są trudne do wszczęcia i utrzymać, musimy zadbać o dokładne wyczyszczenie szkła laboratoryjnego i innych przyrządów laboratoryjnych. Wszystko to musi być wolne od zanieczyszczeń, to konieczny warunek. wiecej... Wpis opublikowany w Uncategorized i otagowany aparatura chemiczna, odczyniki chemiczne, sprzęt laboratoryjny, szkło laboratoryjne, wyposażenie laboratoryjne Czerwiec 22, 2014 przez admin.

Przepisy bezpieczeństwa w laboratorium

Napisz odpowiedź Wszędzie gdzie istniejemy i zawsze gdy cokolwiek wykonujemy, musimy zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa. Szczególnie aktualne jest to , gdy przebywamy w laboratorium. Laboratoria to bardzo niebezpieczne położenia, obfitujące w szereg groźnych substancji i narzędzi. odczyniki chemiczne, częstokroć bardzo żrące, szkło laboratoryjne, jakiego kawałki zdołają skaleczyć, a także sprzęt i sprzęty elektryczne na stałe podłączone do prądu. Oto pobieżny przewodnik opisujący zasady BHP, których trzeba przestrzegać zawsze, kiedy zwiedzamy laboratorium.Zacznijmy od podstaw, a więc okrycia nóg. Podłogi w laboratoriach pokryte są prostymi w utrzymaniu czystości płytkami ceramicznymi. Ich gładka powierzchnia nieraz może być bardzo śliska. Oznacza to, że podes wiecej... Wpis opublikowany w Uncategorized i otagowany aparatura chemiczna, odczyniki chemiczne, sprzęt laboratoryjny, szkło laboratoryjne, wyposażenie laboratoryjne Marzec 18, 2014 przez admin.

Bezpieczne obchodzenie się ze szkłem laboratoryjnym i odczynnikami chemicznymi.

Napisz odpowiedź Bardzo ważna jest dla pracowników laboratoryjnych znajomości bezpiecznego obchodzenia się ze szkłem laboratoryjnym. W laboratoriach, pracownikach szkło laboratoryjne jest wykorzystywane do nagrzewania, mieszania razem oraz rozdzielania odczynników chemicznych. Jeśli szkło laboratoryjne nie jest wykorzystywane prawidłowo, pęknięcia i wypadki mogą mieć miejsce. Szkło laboratoryjne, jak i inny sprzęt laboratoryjny jest bardzo nietrwały. Czyszczenie szkła i sprzętu, które składa się z cienkich rur może w szczególności stanowić problem. Zrozumienie, jak radzić sobie ze szkłem i jak dbać o sprzęt laboratoryjny czy stosować odczynniki chemiczne w właściwy sposób i używać ich bezpiecznie zapobiega dro wiecej... Wpis opublikowany w Uncategorized i otagowany aparatura chemiczna, odczyniki chemiczne, sprzęt laboratoryjny, szkło laboratoryjne, wyposażenie laboratoryjne Marzec 8, 2014 przez admin.

Bezpieczne obchodzenie się ze szkłem laboratoryjnym i odczynnikami chemicznymi.

Napisz odpowiedź Niezmiernie ważna jest dla pracowników laboratoryjnych znajomości bezpiecznego obchodzenia się ze szkłem laboratoryjnym. W laboratoriach, pracownikach szkło laboratoryjne jest wykorzystywane do grzania, mieszania razem oraz rozdzielania odczynników chemicznych. Jeżeli szkło laboratoryjne nie jest wykorzystywane prawidłowo, pęknięcia i wypadki mogą mieć miejsce. Szkło laboratoryjne, jak i inny sprzęt laboratoryjny jest nadzwyczaj nietrwały. Czyszczenie szkła i sprzętu, które składa się z cienkich rur może w szczególności stanowić problem. Zrozumienie, jak radzić sobie ze szkłem i jak dbać o sprzęt laboratoryjny czy stosować odczynniki chemiczne w stosowny sposób i używać ich bezpiecznie zapobiega wiecej... Wpis opublikowany w Uncategorized i otagowany aparatura chemiczna, odczyniki chemiczne, sprzęt laboratoryjny, szkło laboratoryjne, wyposażenie laboratoryjne Grudzień 15, 2013 przez admin.

Pewne obchodzenie się ze szkłem laboratoryjnym i odczynnikami chemicznymi.

Napisz odpowiedź Niezmiernie ważna jest dla pracowników laboratoryjnych znajomości bezpiecznego obchodzenia się ze szkłem laboratoryjnym. W laboratoriach, pracownikach szkło laboratoryjne jest wykorzystywane do ogrzewania, mieszania razem oraz separowania odczynników chemicznych. Jeśli szkło laboratoryjne nie jest wykorzystywane prawidłowo, pęknięcia i wypadki mogą mieć miejsce. Szkło laboratoryjne, jak i inny sprzęt laboratoryjny jest bardzo nietrwały. Czyszczenie szkła i sprzętu, które składa się z cienkich rur może w szczególności stanowić problem. Zrozumienie, jak radzić sobie ze szkłem i jak dbać o sprzęt laboratoryjny czy stosować odczynniki chemiczne w stosowny sposób i używać ich bezpiecznie zapobiega ko wiecej... Wpis opublikowany w Uncategorized i otagowany aparatura chemiczna, odczyniki chemiczne, sprzęt laboratoryjny, szkło laboratoryjne, wyposażenie laboratoryjne Październik 29, 2013 przez admin.

Zobacz wpisy

Starsze wpisy Szukaj:

Najnowsze wpisy

 • Dzień jak co dzień w laboratorium
 • Dzień jak co dzień w laboratorium
 • Odczynniki chemiczne stosowane w kryminalistyce.
 • Wyposażenie nowoczesnego laboratorium
 • Bezpieczne szkła laboratoryjnego.

Najnowsze komentarze

  Archiwa

  • Sierpień 2015
  • Czerwiec 2015
  • Grudzień 2014
  • Wrzesień 2014
  • Czerwiec 2014
  • Marzec 2014
  • Grudzień 2013
  • Październik 2013

  Kategorie

  • Uncategorized

  Meta

  • Zaloguj się
  • Kanał RSS z wpisami
  • Kanał RSS z komentarzami
  • WordPress.org
  Dumnie wspierane przez WordPressa
  ilość wejść robota google 0 ilość wejść robota msn 0 ilość wejść robota yahoo 0 ilość wejść robota onet 0 ilość wejść robota netsprint 0 ilość wejść robota szukacz 0
  wideofilmowanie gorlice |pisanie wniosków unijnych
  Logo
  Logo
  Regulamin oraz informacje o katalogu
  powered by: skrypt katalogu otwarty.pl mini mod v2.0 | eYou | eHO
  modified by: pkruk.com & wedan & pozycjonowanie